Jelikož nastává léto a s ním přichází i horké dny, tak velmi mnoho lidí vytahuje své bazény. Nebo je dávají po zimě do pořádku. Například u takového, který je zabudovaný do země, a tudíž byl celou zimu pod náporem mrazů, sněhu a nečistot, tak ten bude potřebovat hodně důkladně vyčistit.
Samozřejmě si můžete najmout někoho, kdo tuto práci udělá za vás, ale bude vás to stát nějaké peníze. No a ten kdo šetří, tak si tuto práci raději udělá sám. Přeci jen se pak může pochválit za to, jakou dobrou práci odvedl.
K tomu, abychom docílili čistoty pro naše budoucí koupání nám nepomůže jen znovu napustit. Musíme vyčistit dno a plochy. K tomu nám pomůže například bazénový vysavač chlorito, který důkladně vyčistí každou plochu. Jestliže velikost vašeho domácího koupaliště není velká, tak vám bude stačit pouze tyčový. Pokud však je větší, tak se dá pořídit takový, který pracuje poloautomaticky nebo plně automaticky. Většinou se připojí k filtraci. Přes tu se přefiltruje veškerý nepořádek a vám se tak vrací zpět pouze čistá tekutina. Pokud jde tedy o automatiku, tak se nemusíte o nic starat, jen zapojíte vše potřebné.
Jestliže si chcete pořídit něco méně drahého, tak si můžete pořídit ruční. K tomu je přidán i tkaninový sáček, do kterého se zachytávají nečistoty. Tento typ se nepřipojuje k filtraci, ale je k němu připojena pouze hadice s vodou, která tlakem dostává nečistoty ze dna právě do připojeného tkaninového sáčku. Doporučujeme vyndat vše nejdříve z bazénu a pak teprve odpojit hadici a sundat namontovaný sáček. V opačném případě by se vám mohlo stát, že všechen vyluxovaný nepořádek by se vám vrátil zpátky a vaše práce by tak byla zbytečná.
Nyní se zaměříme na ceny, za které si můžete tohoto pomocníka pořídit. Začneme těmi levnějšími. Ruční, který musíte samostatně navigovat (nečistoty jdou do sáčku) pořídíte za cca 200 korun. Pokud chcete ten, který sice samostatně navigujete, ale špína je přímo do filtrace, tak ten koupíte od 300 korun a výše. Ty, které jsou plně automatické už jsou v řádu tisícovek.